فشار آبگرمکن دیواری در اصفهان

۱۴۰۰/۰۲/۲۷
توسط خانه تاسیسات ترمودژ
13780 یازدید
0 دیدکاه
امتیاز [ratemypost-result]

فشار آبگرمکن دیواری در اصفهان

یکی از شایع‌ترین مشکلات مرتبط با سیستم لوله کشی ساختمان، فشار آبگرمکن دیواری در استان اصفهان است. سوالی که حالا برای شما پیش آمده این است که چرا فشار آبگرمکن، آن هم در شهر اصفهان در این مقاله مدنظر است؟

باید بگوییم که دلایل عنوان چنین مقاله‌ای بسیار زیاد هست؛ اما با دقت به نکاتی و آشنایی با برخی از اصطلاحات، این مقاله می‌تواند مقدمه‌ای برای پاسخ به سوالات شما باشد. حالا چگونه فشار آبگرمکن یا پکیج دیواری مان را افزایش دهیم؟

علت افت فشار آبگرکن دیواری چیست؟

علت افت فشار آبگرکن دیواری چیست؟

علت کمبود آب پکیج دیواری یا بهتر بگوییم افت فشار آبگرمکن چیست؟ شاید بارها برای شما نیز پیش آمده که میزان آب گرم خروجی آبگرمکن شما پس از مدتی کاهش یافته در حالی که میزان آب سرد همچنان مثل گذشته هست.

در چنین حالتی می‌توان پی برد که قطعا مشکلی برای آبگرمکن به وجود آمده است. فشار آب همان میزان سرعت خروج آب از لوله‌ها می‌باشد. در صورت بودن در ساختمانی برای مدت طولانی به احتمال زیاد هرگز متوجه این تغییرات فشار نمی‌شوید.

به دلیل عادت کردن شما به این میزان فشار آب در هنگام ظرف شستن، آبیاری باغچه‌ها و شستن دست‌ها قطعا به آن هیچ واکنشی نشان نمی‌دهید. حال در صورت رفتن به حمام و کم شدن آب تازه به عمق فاجعه پی می‌برید. آب سرد حمام به خوبی کار کرده اما آب گرم قطره قطره یا با فشار بسیار کمی از لوله‌ها بیرون می‌آید. در این صورت بهترین گزینه چک کردن لوله‌ها است.

پس در صورت باز کردن شیر آب گرم، آبگرمکن روشن شده و آب سرد ورودی گرم می‌شود. در واقع آبگرمکن بدین صورت کار می‌کند. در صورت باز کردن شیر آب گرم و مواجه با کاهش فشار آب و سرد شدن آب، احتمالا مشکل از سیستم لوله کشی آبگرمکن دیواری است. پس می‌بایست در جهت برطرف کردن آن بر آمد.

پس به طور کلی برای شناسایی عوامل تاثیر گذار روی فشار آب گرم و تشخیص مشکل از سیستم یا خود دستگاه می‌بایست موارد زیر بررسی گردند. این موارد شامل:

 • بررسی ورودی آب سرد آبگرمکن
 • تعیین رسوب از طریق بررسی مبدل و جرم گیری لوله‌های آب ساختمان
 • بررسی فیلتر پکیج
 • چک کردن سیستم لوله کشی

چک کردن ورودی آبگرمکن

چک کردن ورودی آب سرد به آبگرمکن دیواری

در همه ی آبگرمکن‌ها لوله ی ورودی و خروجی وجود دارد. لوله ی ورودی حاوی آب سرد و لوله ی خروجی حاوی آب گرم می‌باشد. اولین دلیل قابل توجه برای پیدا کردن علت کاهش فشار آب، وجود جرم داخل لوله ی آب سرد ورودی است. در واقع هر گونه اختلال و رسوب داخل لوله‌ها موجب کم‌تر شدن آب ورودی به دستگاه و آب خروجی از آن می‌گردد. برای تشخیص آب گرفتگی در لوله آب سرد ورودی آبگرمکن دیواری باید شیر تخلیه ی آبگرمکن دیواری را باز کرده و سپس در صورت خروج آب با فشار مناسب متوجه عدم وجود رسوب داخل لوله ی آب سرد شویم.

چک کردن مبدل آبگرمکن دیواری

وجود رسوب داخل آبگرمکن نشان دهنده ی کاهش مقدار آب گرم شده یا اصلا گرم نشدن آب درون سیستم می‌باشد. به علت کم بودن قطر لوله‌های مبدل و همچنین کوچک بودن مبدل پکیج، تشخیص وجود رسوب بسیار آسان می‌باشد. رسوب یعنی ته نشینی مواد غیر مطلوب روی سطح مبدل‌های حرارتی است.

این رسوب گیری موجب افت فشار آب خروجی و پایین آمدن بازده حرارتی می‌گردد. رسوب‌گذاری‌ها شامل انواع مختلفی از جمله رسوب حاصل از ذرات معلق، رسوب ناشی از خوردگی و رسوب بیولوژیکی می‌باشند.

برای رفع این گونه رسوب‌ها می‌بایست از فرآیند رسوب گذاری استفاده کرد. در این روش از اسید برای پاک کردن رسوبات استفاده می‌گردد. بهترین کار تمیز کردن مبدل‌های حرارتی برای دوره‌های مختلف و در فواصل زمانی منظم برای جلوگیری از رسوب کردن مواد و کاهش هزینه‌ها هست.

اندازه گیری و دلایل اصلی کاهش فشار آب دوش حمام

در صورت بازکردن شیر آب گرم، ابتدا آب سرد وارد دستگاه شده و سپس شعله روشن می‌گردد. بدین صورت انتظار رفته که آب گرم از لوله‌ها خارج گردد.

در صورت خروج آب سرد از لوله‌ها متوجه وجود مشکلی در دستگاه و لوله‌های آن می‌شویم. پس نیاز به عیب یابی و برطرف کردن آن عیوب می‌باشد. بررسی مبدل پکیج، محل ورود آب به آبگرمکن و فیلتر و لوله کشی‌های ساختمان برای برطرف کردن و شناسایی عیوب الزامی است.

پس به طور کلی دلایل عمده ی افت فشار آب گرم عبارتند از:

 • رسوبی شدن لوله‌های و اتصالات دوش حمام
 • کم بودن قطر لوله آب ساختمان
 • قدیمی بودن و نیاز به تعمیر و تعویض داشتن لوله‌های ساختمان
 • نحوه افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

با توجه به علت ایجاد کاهش فشار آب گرم می‌توان با رعایت نکاتی باعث افزایش فشار آب آبگرمکن شد. این نکات عبارتند از:

 • استفاده از آب سرد به مقدار کمتر
 • رسوب زدایی به موقع و حداقل سالی یکبار
 • نصب پمپ آب مخصوص پکیج برای تامین فشار آب مناسب برای فعالیت آن
 • تعویض منظم فیلترهای پکیج
 • استفاده از لوله‌های فلزی با برای بازسازی سیستم لوله کشی آبگرمکن
 • افزایش فشار آب گرم در دوش حمام
 • برای افزایش فشار آب گرم خروجی از دوش حمام می‌توان اعمال زیر را انجام داد.
 • شستن و تمیز کردن سری دوش از رسوبات اجتماع یافته
 • تعویض سری دوش حمام
 • نصب کردن پمپ دوش حمام
 • نصب کردن دوش حمام الکتریکی با منبع نگهدارنده ی آب سرد
خدمات ترمودژ تعمیر پکیج در اصفهان
ترمودژ تعمیر پکیج در اصفهان

خدمات ترمودژ

خوب برای تعمیر و تعویض تمامی این قطعات می‌توان از شرکت‌های تعمیر پکیج در اصفهان استفاده کرد. یکی از این شرکت‌ها، خانه تاسیساتی ترمودز می‌باشد. ترمودژ با بررسی دقیق و شناسایی عوامل موثر در افت فشار آب مانند گرفتگی لوله آب گرم و وجود رسوب و جرم در لوله‌های دستگاه به شما در برطرف کردن این مسئله کمک می‌کند.

رسوب زدایی لوله‌های آب گرم ساختمان، تعویض مبدل آبگرمکن دیواری، تنظیم آبگرمکن دیواری با فشار کم آب، نصب پمپ افزایش فشار آب آبگرمکن و تعویض صافی آبگرمکن دیواری بوتان اصفهان از جمله خدمات ترمودژ در راستای برطرف کردن این مشکل است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع مشکلاتی از این قبیل حتما با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل فرمائید. کارشناسان و متخصصان ما در اولین زمان ممکن در خدمت شما همشهریان اصفهانی عزیز هستند. برای جلب رضایت شما همراهان همیشگی ما موظف به ارائه ی بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات به شما عزیزان هستیم.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری مطلب:
[ratemypost]
بیشتر بخوانید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

آموزش تنظیم فشار پکیج بوتان
آموزش تنظیم فشار پکیج بوتان

در این مقاله به یکی از مهم‌ترین مسائل مرتبط آموزش تنظیم فشار پکیج بوتان می‌پردازیم. گروه صنعتی بوتان یکی از بهترین شرکت‌های تولید کننده ی پکیج‌های دیواری است. ...

۱۴۰۰/۰۳/۰۲
26188
انواع پکیج دیواری و زمینی
انواع پکیج دیواری و زمینی

چقدر درمورد انواع پکیج‌های دیواری و زمینی می دانید؟ به نظر شما این انواع پکیج چه مزایای و معایبی را نسبت به هم دیگر دارند؟ تفاوت های بین ...

۱۴۰۰/۰۳/۰۱
28953
پکیج چیست؟ چگونه کار می کند؟
پکیج چیست؟ چگونه کار می کند؟

آیا می‌دانید پکیج چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله به بررسی پکیج یعنی چه، دارای چه مزایا و معایب و مشخصات فنی کلی است، می‌پردازیم. [lwptoc] پکیج چیست ...

۱۴۰۰/۰۲/۲۹
49665
دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج
دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج آن هم برای شهروندان اصفهان چیست؟ سوالی است که در این مقاله به بررسی علت های آن می پردازیم. دلیل تغییر ...

۱۴۰۰/۰۲/۲۸
29387

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *