دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج

۱۴۰۰/۰۲/۲۸
توسط خانه تاسیسات ترمودژ
35481 یازدید
0 دیدکاه
امتیاز [ratemypost-result]

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج آن هم برای شهروندان اصفهان چیست؟ سوالی است که در این مقاله به بررسی علت های آن می پردازیم. دلیل تغییر دما و سرد شدن ناگهانی آب پکیج بوتان یا ایران رادیاتور و یا ایساتیس و گلدیران تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و شاید تنها جزئیات ریز و قلق ها تفاوت داشته باشند. چرا آب پکیج سرد و گرم می شود؟

متن زیر کلیه دلایل شایع این مشکل در پکیج ها را بازگو می کند : گرفتن رسوب مبدل ثانویه و سرد و گرم شدن آب پکیج: بیشترین علل سرد و گرم شدن آب پکیج های دومبدله این است که پس از گذشت زمان و چند سال پس از کارکرد پکیج، مبدل ثانویه ( مبدل صفحه ای) دچار جرم گرفتگی می شود و بایستی با اسید شستشو داده شود. البته این مسئله به عوامل مختلفی بستگی دارد.

ممکن است این زمان بین ۷ ماه تا ۵ سال متغیر باشد. می توان گفت حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد دلیل سرد و گرم شدن پکیج های دو مبدله این مورد می باشد. (در پکیج های ایران رادیاتور معمولا با نمایش ارور ۷۰ به صورت لحظه ای همراه است ) .

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج

سرد و گرم شدن آب پکیج, دلیل فشار است؟

فشار آب ورودی که به واحد مسکونی وارد می شود را بررسی کنید ( البته منظور از بررسی و کنترل کردن همان مشاهده چشمی می باشد). در برخی مواقع به علت تنظیم نبودن پمپ آب ساختمان آب دارای نوسان زیادی است و به طور مداوم فشار آب کم و زیاد می شود.

بنابراین ابتدا باید پمپ ساختمان را تنظیم نمود و اگر باز هم مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج در اصفهان رفع نشد از یک سرویسکار کمک بگیرید.

مشکل و خرابی ntc آبگرم مصرفی:

کار ترمیستور و یا ntc این است که دمای آب را به برد اعلام کند و اگر ntc خراب و معیوب شود این مقدار اشتباه به برد اعلام می شود و در نتیجه آب پکیج سرد و گرم می شود که این باعث سرد و گرم شدن آب پکیج در اصفهان می شود. لازم به ذکر است که احتمال این مورد کم است.

فلوسوئیچ خراب شود:

برخی مواقع هنگامی که شیر آب گرم را باز می کنیم، آب به خوبی گرم می شود اما هنگامی که آب را با سرد مخلوط می کنیم به جای این که آب ولرم شود کاملا سرد می شود واین روند مدام تکرار می شود و همین موجب سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.در این مواقع می توان گفت که فلوسوئیچ ( فلومتر یا فلورگلاتور) ایراد پیدا کرده است.

کم بودن بیش از حد فشار آب:

گاهی فشار آبی که به پکیج وارد می شود بیش از اندازه کم است. بنابراین فشار آب بلافاصله بالا می رود و سنسور ntc یا همان ترمیستور آب گرم مصرفی دستور قطع شعله را می دهد. این روند مدام تکرار می شود و در نتیجه موجب سر و گرم شدن آب پکیج می شود.

خرابی  ntc شوفاژ

خرابی  ntc شوفاژ

خرابی  ntc شوفاژ:

گاهی ممکن است ntc و یا ترمیستور شوفاژ خراب باشد. هر چند این مورد به ندرت پیش می آید، اما ترمیستور شوفاژ گاهی می تواند موجب ایراد های عجیب و غریب در پکیج دیواری شود که یکی از آن ها سرد و گرم شدن آب پکیج است.

تنظیم نبودن شعله بلند دستگاه:

برخی مواقع تنظیمات شعله پکیج به وسیله افراد ناشی  به هم می خورد. نشانه تنظیم نبودن شعله این است که آب به خوبی گرم می شود و سریعا به به دمای بالای ۶۰ درجه می رسد و دستگاه خاموش می شود و این روند مدام تکرار می شود و این موجب سرد و گرم شدن آب پکیج می شود که در این صورت باید توسط یک سرویسکار تنظیم شود.

در مورد فشار آبگرمکن دیواری در اصفهان می توانید بیشتر مطالعه کنید.

خرابی سنسور فن:

در صورتی که پرشر فن درست عمل نکند و قطع و وصل کند، نشان دهنده این است که پرشر فن خراب است. پرشر فن گاهی در ابتدای فرمان درست کار می کند اما با روشن شدن شعله و بیشتر شدن حجم شعله سنسور فن فرمان قطع را صادر می کند و این کار مرتبا تکرار می شود .به همین دلیل آب سرد و گرم می شود.

رسوب گرفتن مبدل اصلی پکیج دیواری

رسوب گرفتن مبدل اصلی پکیج دیواری

ممکن است مبدل اصلی و یا مبدل اولیه جرم بگیرد. البته این موارد فقط در دستگاه های دو مبدل به وجود می آید و یا بهتر است بگوییم در فقط در پکیج های دو مبدله است که جرم گرفتن مبدل اولیه موجب سرد و گرم شدن آب می شود.

هنگامی که مبدل اولیه جرم می گیرد، به دنبال آن گردش سریع آب و تبادل حرارتی مختل می شود و سنسور ntc موجب قطع شعله می شود و در نتیجه همین موجب سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.

ضعیف شدن پمپ: ضعیف شدن پمپ از دیگر علت های سرد و گرم شدن آب پکیج می باشد. البته این مورد نیز کمتر اتفاق می افتد و فقط در پکیج هایی که دو مبدله هستند ایجاد می شود زیرا در پکیج تک مبدله پمپ درگیر نیست.

علت یازدهم دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری: در دستگاهایی که با فلومتر کار می کنند خرابی فلومتر و اعلام اشتباه دبی موجب می شود تا آب مصرفی سرد و گرم شود احتمال این مورد هم بسیار پایین است .

روشن و خاموش شدن مکرر شعله دستگاه: گاهی به دلایل گوناگون شعله دستگاه به طور ثابت روشن نیست و مدام خاموش و روشن می شود و نتیجه آن این است که وقتی شعله ثابت نباشد و خاموش و روشن شود آب پکیج سرد و گرم می شود.

به طور مثال گاهی در پکیج، بودن فلنچ دود برخی مواقع موجب همین مسئله می شود که بایستی برداشته شود. البته ممکن است روشن خاموش شدن مکرر دلیل دیگری داشته باشد

تعمیر پکیج اصفهان

ترمودژ چیکار می کند؟

ترمودژ به عنوان یکی از فعال ترین نمایندگی ها در زمینه تعمیر پکیج در اصفهان، می تواند این مشکل شما را از اساس حل کند. کافی است که با کارشناسان خبره ما تماس بگیرید. از مشاوره رایگان ما بهره ببرید. شاید خود توانستید که مشکل را حل کنید.

شما می توانید در صفحه خدمات ما، اصلی ترین فعالیت های این شرکت را مشاهده کنید. با این حال در زیر دو تا از محبوب ترین های این شرکت را گذاشتم. حتما به آنها سری بزنید.

دو خدمت یکی تعمیر پکیج بوش در اصفهان و تعمیر پکیج ایران رادیاتور در اصفهان است.

برچسب ها
اشتراک گذاری مطلب:
[ratemypost]
بیشتر بخوانید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

آموزش تنظیم فشار پکیج بوتان
آموزش تنظیم فشار پکیج بوتان

در این مقاله به یکی از مهم‌ترین مسائل مرتبط آموزش تنظیم فشار پکیج بوتان می‌پردازیم. گروه صنعتی بوتان یکی از بهترین شرکت‌های تولید کننده ی پکیج‌های دیواری است. ...

۱۴۰۰/۰۳/۰۲
32287
انواع پکیج دیواری و زمینی
انواع پکیج دیواری و زمینی

چقدر درمورد انواع پکیج‌های دیواری و زمینی می دانید؟ به نظر شما این انواع پکیج چه مزایای و معایبی را نسبت به هم دیگر دارند؟ تفاوت های بین ...

۱۴۰۰/۰۳/۰۱
35044
پکیج چیست؟ چگونه کار می کند؟
پکیج چیست؟ چگونه کار می کند؟

آیا می‌دانید پکیج چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله به بررسی پکیج یعنی چه، دارای چه مزایا و معایب و مشخصات فنی کلی است، می‌پردازیم. [lwptoc] پکیج چیست ...

۱۴۰۰/۰۲/۲۹
55774
دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج
دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج آن هم برای شهروندان اصفهان چیست؟ سوالی است که در این مقاله به بررسی علت های آن می پردازیم. دلیل تغییر ...

۱۴۰۰/۰۲/۲۸
35482

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *