تعمیرکار پکیج دیواری

معمولا در اکثر آب های مناطق کشور ما درصدی سختی آب و املاح وجود دارد. که این املاح هنگام گردش در لوله ها و مخازن پکیج دیواری رسوب کرده و به مرور زمان باعث فرسودگی و حتی سوراخ شدن مخازن می شود که اگر به موقع جلوی این تجمع رسوب ها گرفته نشود می تواند باعث خسارات جبران ناپذیر یا انجام تعمیر پکیج دیواری شود که شاید انجام تعمیرات هزینه ای بیشتر از سرویس پکیج دیواری برای شما داشته باشد.

توصیه ما به شما این است که حتما به صورت دوره ای به سرویس پکیج دیواری و رسوب زدایی پکیج دیواری بپردازید جهت انجام این کار ما آموزش های ساده ای در زمینه سرویس پکیج دیواری و رسوبزدایی پکیج دیواری قرار داده ایم که مطالعه این بخش می توانید خودتان این کار را انجام دهید در غیر این صورت حتما با یک سرویسکار پکیج دیواری یا تعمیرکار پکیج دیواری تعمیر پکیج در اصفهان تماس بگیرید تا این خدمات را به شما اراده دهند.

دقت داشته باشید که سرویس پکیج و تعمیر پکیج دیواری در اصفهان به صورت دوره ای کار غیر ضروری و بیهوده ای نیست بلکه جلوگیری از هدر رفتن زمان و هزینه زیاد جهت انجام تعمیرات با هزینه های سنگین می باشد.

چگونه از تشکیل رسوب در پکیج جلوگیری کنیم؟

همان‌طور که پیش از این گفتیم، سختی آب و وجود املاح معدنی در آن باعث ایجاد رسوب در لوله‌ها و مخزن می‌شود. با استفاده از یک دستگاه تصفیه می‌توانیم تا حد زیادی از بروز این رسوبات جلوگیری کنیم. هنگام راه‌اندازی پکیج، فیلترهای تصفیه را بر سر راه آب سرد ورودی نصب می‌کنیم تا املاح موجود درآب، وارد دستگاه نشود. همچنین می‌توانید از محلول‌های محافظ در برابر رسوبات استفاده کنید. به این ترتیب تا حد زیادی تشکیل لایه‌های رسوب را به تعویق می‌اندازید.

چگونه پکیج را رسوب‌زدایی کنیم؟

بهتر است یک تعمیرکار متخصص را استخدام کنید تا رسوب‌زدایی و تعمیر پکیج شما را کامل و بی‌عیب و نقص انجام دهد. اما در صورتی که بخواهید خودتان این کار را انجام دهید، در اینجا نکات لازم در این زمینه را بیان خواهیم کرد.

مراحل رسوب‌زدایی پکیج

۱- دو شاخه برق پکیج را از پریز بکشید و کاور پکیج را باز کنید.

۲- شیر ورودی آب سرد پکیج را ببندید، سپس شیر پرکن پکیج را در جهت عقربه‌های ساعت باز کنید. (شیر پرکن وسیله‌ای است که از آن برای کنترل دبی جریان آب سرد ورودی به پکیج استفاده می‌شود.) حالا شیر آب گرمی که در پایین‌ترین نقطه قرار دارد، (که معمولا شیر آب گرم شیلنگ دستشویی است) را باز کنید تا آب سیستم خالی شود و عقربه فشار پکیج روی عدد صفر قرار گیرد. به این ترتیب آب پکیج را تخلیه می‌کنید.

۳- با استفاده از دو عدد پیچ آلن شماره چهار، مبدل پکیج را که به بلوک‌ها متصل است باز کنید و سپس آن را درآورید.

۴- مبدل پکیج را رسوب‌زدایی کنید. برای این کار از ماده‌ای به نام دیسکلر استفاده می‌کنند. دیسکلر یا رسوب‌زدا محلول شیمیایی است که برای پاک‌سازی دستگاه‌های گرمایشی و سرمایشی به کار می‌رود. می‌توانید مطمئن باشید که این ماده به پکیج شما هیچ آسیبی نمی‌رساند چرا که با توجه به ساختار آن تهیه شده است. اما باید حواستان باشد که هنگام کار با این ماده احتیاط لازم را رعایت کنید و از ماسک و دستکش و لباس کار استفاده کنید. هم‌چنین بهتر است چشمان‌تان را با عینک مخصوص بپوشانید. سپس دیسکلر را درون سوراخ موجود در مبدل بریزید تا عمل اسیدشویی انجام شود. یک ربع صبر کنید و سپس با فشار آب آن را بشویید. در صورتی که رسوب‌ها به صورت کامل از بین نرفت، باید کار را با حرارت دادن و ضربه زدن ادامه دهید. به این ترتیب که ابتدا مبدل را روی شعله گاز می‌گیرید و خوب حرارت می‌دهید، سپس با چکش روی آن ضربه می‌زنید یا زیر فشار آب می‌گیرید تا باقی رسوبات نیز کنده شود.

۵- حالا نوبت نصب مبدل است. اما پیش از آن دقت کنید که اگر اورینگ‌ها تغییر شکل داده بودند، آن‌ها را عوض کنید. اورینگ اتصال حلقه‌ای شکل است که برای نصب مبدل استفاده می‌شود.

۶- مبدل را سر جای خود به گونه‌ای قرار دهید که شیارهای آن سمت چپ قرار گیرد و آن را نصب کنید.

فشار پکیج را روی عدد یک و نیم تنظیم و سپس آن را روشن کنید. در صورتی که در سرویس پکیج و تعمیر پکیج تجربه ای ندارید کار را به خانه تاسیسات ترمودژ بسپارید.

رسوب‌زدایی چه زمانی باید انجام شود؟

شاید تا به حال تجربه کرده باشید زمانی که مشغول دوش گرفتن هستید، آب گرم حمام به یک باره سرد می‌شود. بعد هم پس از گذشت مدت زمانی دوباره گرم می‌شود و این اتفاق چندین بار رخ می‌دهد. این سرد و گرم شدن آب، از نشانه‌های ایجاد رسوب در مخازن حرارتی و لوله‌های پکیج است. رسوب موجود در لوله‌ها باعث تنگ شدن مسیر آب می‌شود و در نتیجه آب با فشار و سرعت کمتری در لوله‌ها جریان پیدا می‌کند. به همین دلیل، تا زمانی که آب به محل مصرف برسد، سرد می‌شود. رسوب موجود در مخازن حرارتی نیز باعث ضخیم شدن دیواره‌های منبع می‌شود و باید انرژی و گرمای بیشتری مصرف شود تا آب گرم شود. همین امر هم می‌تواند منجر به سوراخ شدن مخزن آب شود. پس قبل از این که با این مشکلات مواجه شوید، بهتر است خودتان پیشگیری آغاز کنید و رسوب‌زدایی را انجام دهید.

عدم هواگیری شوفاژ فکر خوبی نیست!

علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ هر چه باشد، هواگیری شوفاژ را به تعویق نیندازید. زیرا یکی از رایج‌ترین مشکلات پکیج دیواری در فصول سرد، گرم نشدن رادیاتور شوفاژ است. هنگام بروز این مشکل برخی فکر می‌کنند که شوفاژ و یا پکیج دیواری به تعمیرات اساسی نیاز دارد. اما این مشکل ممکن است به علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ ایجاد شده باشد که با هواگیری شوفاژ به راحتی رفع می‌شود. هواگیری به صورت دوره‌ای را جدی بگیرید. این‌کار هزینه هواگیری شوفاژ را کاهش داده و شما مدام گرفتار ایرادات پکیج نخواهید شد. اکنون که علت هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ را متوجه شدید، هواگیری دستگاه خود را به تعویق نیندازید.

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

ممکن است بعد از هواگیری آن هم چندین بار، باز هم متوجه گرم نشدن رادیاتور شوید. این مسئله دیگر به هواگرفتن شوفاژ مربوط نمی‌شود و باید دلایل دیگر را بررسی کنید. گرم نشدن شوفاژ ممکن است ناشی از عوامل دیگر باشد. به‌ همین خاطر است که همیشه تاکید می‌شود سرویس پکیج، سرویس رادیاتور و هواگیری شوفاژ موتورخانه را به صورت دوره‌ای و منظم انجام دهید تا مشکلات پکیج گریبان‌گیر شما نشود.

چرا تعمیرکار پکیج لازم است؟

ایمن بودن پکیج؛ اگر در عملیات سوختن مشکلی وجود داشته باشد گاز سمی مونو اکسید کربن می تواند تولید کند که امکان تشخیص این گاز وجود ندارد اما با شما با انجام نگهداری و سرویس پکیج دیواری می توانید قبل از بروز حادثه علت را پیدا و رفع کنید. کارایی پکیج؛ کارایی و بازده پکیج با گذشت زمان و همینطور با گرفتگی و فرسودگی در قطعات کم خواهد شد .

سرویس پکیج گرمایشی در سرویس کردن سالیانه که توسط تکنسین ها انجام می شود آنها تمام اجزا را بررسی نموده وچنانچه نیاز به پاکیزه کردن و تعویض قطعات باشد آن را انجام خواهند داد. حصول اطمینان از پکیج؛ همانند بای لوازم مکانیکی مستهلک شدن امری است که بعد از گذشت زمان در پکیج نیز رخ خواهد داد.

در فصل زمستان و فشار بیشتر روی پکیج نسبت به سایر فصول امکان عدم کارکرد آن بیشتر میشود برای جلوگیری از کار افتادن و اطمینان خاطر از عملکرد صحیح پکیج می توان از یک مهندس یا تعمیرکار که در این زمینه تخصص دارد کمک بخواهید. عیب یابی پکیج؛ ﻋﻴﺐﻳﺎﺑﻲ پکیج می توﺍﻧﺪ ﻛﺎﺭ ﺩﺷﻮﺍﺭ ﻳﺎ ساده ای ﺑﺎﺷﺪ اما در هر صورت مهمترین مرحله انجام تعمیرات پکیج می باشد که باید به متخصص آن سپرده شود تا عیب یابی پکیج به درستی و صحیح انجام شود . ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﻬﻤﻲ ﺍﺯ ﻛﺎﺭ ﻋﻴﺐ ﻳﺎﺑﻲ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻭ ﺭﻭﺷﻬﺎﻱ ﺧﺎﺻﻲ ﻛﻪ ﺑﺮﺍﻱ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﺑﻪ ﺭﻳﺸﻪ ﻣﺸﻜﻞ ﺩﺍﺭﻧﺪ، ﻣﺮﺑﻮﻁ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ.

تعمیرکاران ما روزانه ما مشکلاتی متعددی از عیوب پکیج مواجه می شوند. همین امر باعث شده است که تجربه کاری انها در عیب یابی و رفع عیب پکیج بیشتر شود و با مهارت بیشتری به تعمیر پکیج شما بپردازند بنابراین شما در صورت بروز با هرگونه مشکل از پکیج دیواری خود می توانید با ما تماس بگیرید تا متخصص ترین تعمیرکار پکیج به محل مورد نظر شما اعزام شود. نگران هیچ یک از مشکلات زیر نباشید شما می توانید انجام تعمیر کلیه موارد زیر را به تعمیرکار پکیج خانه تاسیسات ترمودژ بسپارید تا با اطمینان خاطر لذت یک خانه گرم  را به شما هدیه دهند.

چرا پکیج های دیواری دچار افت فشار می شوند؟

یکی از رایج ترین سوال ها برای کسانی که از پکیج دیواری استفاده می کنند، آن است که چرا پکیج دچار افت فشار می شود؟ در پاسخ به این سوال می توانیم بگویم که خرابی شیر تخلیه فشار، خرابی شیر پرکن، نشتی داخل سیستم، سوراخ شدن منبع انبساط ازجمله رایج ترین دلایل برای افت فشار پکیج می باشد.بهتر است با یک تعمیرکار پکیج متخصص جهت بررسی و عیب یابی تماس بگیرید.

پکیج به صورت خود به خود خاموش می شود

دلایل مختلفی برای خاموش شدن ناگهانی پکیج وجود دارد که از جمله این دلایل می توانیم به کم شدن فشار آب، خراب شدن ترموستات، منجمد شدن لوله ها، خرابی گاز، وجود هوا داخل سیستم پکیج و … می باشد. خانه تاسیسات ترمودژ تخصصی ترین مرکز سرویس و تعمیر پکیج همواره پشتیبان و یاریگر شما می باشد.

زمانی که پکیج دیواری را روشن می کنیم صدای انفجار می دهد

متعادل نبودن فشار گاز امکان خرابی دودکش درست نبودن فاصله ی بین مشعل و الکترود جرقه زننده امکان خرابی جرقه زننده: این مورد هم دلایلی متفاوتی دارد که باید توسط تعمیرکار متخصص مشخص شود ممکن است تعدادی از سوراخ های مشعلی که نزدیک به جرقه زننده هستند گرفتگی داشته باشد و یا به طور کلی مسدود شده باشد.

پکیج دچار نشتی آب می شود؟

برای دانستن دلایل نشتی آب در ابتدا باید اتصالات لوله ها را بررسی کنید تا از محکم بودن و درست بودن آن ها اطمینان حاصل کنید و در صورتی که اتصالات محکم نبودند شما می توانید از واشرها برای حکم کردن اتصالت کمک بگیرید، در مرحله دوم شما باید بررسی کنید تا ببینید که آیا حفره ای در پکیج ایجاد شده که منجر به نشتی آب شود یا خیر. در نهایت اگر مشکل نشتی پکیج را متوجه نشدید می توانید منبع اتصالات و مبدل را بررسی کنید، البته در صورتی که با پکیج آشنایی ندارید می توانید از یک سرویسکار پکیج کمک بگیرید.

چرا پکیج کار می کند ولی رادیاتور ها گرم نمی شوند؟

این مشکل دلایل زیادی دارد. اولین دلیل به احتمال زیاد این می باشد که شعله ی پکیج کم باشد یعنی یا فشار گاز ساختمان کم می باشد و یا شیر گاز تنظیم نمی باشد. دلیل دیگر احتمال وجود هوا در مدار می باشد. نا مرغوب بودن جنس رادیاتورها. وجود رسوب در رادیاتورها و یا مبدل. رسوب گرفتن دریچه آب. زمانی که فشار در مدار گرمایشی پایین باشد. ویکسری از دلایلی که با مشاهده فرد تعمیرکار متخصص مشخص می شود.

چرا دمای آب مصرفی کم می باشد؟

بعضی اوقات با اینکه دمای آب در مدار گرمایشی بالا می باشد، دمای آب مصرفی پایین می باشد. دلایل آن به صورت زیر است. احتمال خرابی قطعه ای به نام برد کنترل اگر پکیج شما از نوع تک مبدل باشد درفصل زمستان هم باشیم علت آن فعال نبودن فلوسوئیچ می باشد. خرابی قطعه ای به نام برد کنترل کاهش فشار آب یکسری عیوب در برد.